13.09.2017 / Zajímavosti


Jak vypadá bydlení, které má filipa už v samotných základech? Přijďte si takový domov vyzkoušet na veletrh FOR ARCH!

Přijďte se seznámit s technologickými novinkami v podobě chytrých energetických řešení a moderních stavebních materiálů. Na pražském veletrhu FOR ARCH na vaši návštěvu čekají třeba nízkoenergetické domy, chytré a moderní technologie, které šetří peníze i přírodu a inovativní stavební materiály, které umí víc, než byste čekali. 

Dům, který má Filipa

ČEZ ve spolupráci se Saint Gobain, výrobcem stavebních materiálů značek Isover, Weber, Glassolutions, atd., na veletrhu představí koncept moderního a úsporného bydlení pod projektem Vezeme vám dům. Naleznete zde řešení jak pro exteriér, tak i pro interiér. 

Exteriér
Interiér

Vše si budete moci osahat, vyzkoušet a vše budete moci také probrat s odborníky, kteří budou na místě pro vás a vaše všetečné dotazy. Na co se třeba můžete zeptat?

Jak uspořit za vytápění

Jedním z nejčastějších zdrojů vytápění domácností je plynový kotel. Chcete-li uspořit za vytápění, s výměnou kotle nemusíte čekat, až se ten starý odporoučí – s novým plynovým kondenzačním kotlem výrazně ušetříte náklady na vytápění a získáte o 15–30 % vyšší účinnost.

Pro někoho může být zajímavější tepelné čerpadlo. Kromě výrazných úspor za teplo při vytápění tepelným čerpadlem získáte výhodnou distribuční sazbu, díky které ušetříte i na elektřině. Zdarma dostanete i prodlouženou záruku 10 let na kompresor. Kdo má zájem, tomu ČEZ pomůže se žádostí o dotaci Nová zelená úsporám, která může pokrýt až 50 % investičních nákladů.

A pokud si chcete zařídit své vytápění co nejkomfortněji, sáhněte po Chytrém termostatu tado. Ten propojí kotel s vaším chytrým telefonem a vy tak získáte možnost ovládat teplotu v domácnosti z mobilu prakticky odkudkoli. Termostat dokáže být také samostatný, takže když ráno vyrazíte do práce, teplotu sám sníží, a až se budete vracet, topení s předstihem zapne, abyste v době příjezdu měli svých oblíbených (třeba) 21,5 °C. Termostat bude v chytrém domku k vidění i vyzkoušení.

Designové akustické panely

Zajímavostí pro mnohé mohou být barevné akustické panely Ecophon Akusto One SQ. Jedná se o geniálně funkční dekoraci, která zároveň zvyšuje zvukovou absorpci v místnosti. Po jejich instalaci v interiéru okamžitě poznáte změnu na vlastní uši.

Přemýšlíte o fotovoltaice?

Fotovoltaické elektrárny na střechách rodinných domů jsou čím dál tím dostupnější. Významný podíl na tom má ČEZ, který nabízí domácnostem kromě instalace fotovoltaiky i zpracování veškeré dokumentace a pomůže i s vyřízením státní dotace Nová zelená úsporám. Jak fotovoltaika šetří vaše náklady, pak zjistíte v online monitoringu její funkčnosti a výkonnosti. 

Ještě blíže k energetické soběstačnosti se dostanete s kombinací fotovoltaiky a baterie. Energii nasbíranou ze slunce přes den totiž můžete uložit do baterie a večer ji využít například na vaření, praní prádla, sledování televize nebo s ní nabíjet svůj elektromobil. Protože baterie připojená k fotovoltaice může být pro někoho novinkou, lze si ji zapůjčit a vyzkoušet si, jak spolupracuje s vaší fotovoltaikou a rytmem domácnosti. 

28. mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH

Od 19.9. do 23.9. probíhá největší stavební veletrh v ČR s názvem FOR ARCH. Veletrh každý rok přináší novinky z mnoha oborů spojených se stavebnictvím a bydlením, své zastoupení na něm mají nejen přední výrobci, dodavatelé a řemeslníci, ale také investoři, developeři a zástupci dalších souvisejících oborů. Návštěvníci mohou na veletrhu vystavované zboží vyzkoušet a v případě nákupu získat zajímavé veletržní slevy nejen na vystavené zboží, ale i na objednávky uzavřené přímo na stánku.

Nenechte teplo utéct

Řešíte-li zateplení, určitě se na veletrhu seznamte se zateplovacím systémem Weber z minerálních vláken a se speciálními izolačními trojskly Glassolutions. Tato trojskla propouští do místnosti maximum světla a zároveň splňují vysoké tepelné, bezpečnostní a protihlukové požadavky. 

Elektromobilita má nabito

Vedle chytrého domku bude také zaparkovaný elektromobil. Takže jestli si jej chcete vyzkoušet, zde budete mít možnost. Dozvíte se také odpovědi na nejpalčivější otázky okolo elektromobilů, především o jejich nabíjení, dojezdových vzdálenostech a vlastně celé budoucnosti aut na elektřinu na českých silnicích.

Chcete si prohlédnout chytrý dům na veletrhu FOR ARCH?

Tento dům je na kolečkách, takže jej můžete vidět na různých místech republiky a ve dnech 19.–23. září právě na veletrhu FOR ARCH v pražských Letňanech. Pro prvních 50 z vás máme volné vstupenky – napište nám své jméno a e-mail a my vám je zašleme.

------------VSTUPENKY ROZDÁNY------------

Zaujaly vás naše články a chcete zůstat v obraze?

Přihlaste se k odběru novinek!


Přidejte svůj komentář.
Být registrovaný je lepší. Staňte se součástí komunity Bydlíme s Filipem a získejte výhody registrovaných uživatelů, registrujte se zde.