17.08.2017 / Zajímavosti


Tato unikátní technologie umožňuje měnit světelnou atmosféru v místnosti bez nutnosti instalace složitých ovládacích systémů. Říká se jí SceneSwitch.

Chytrá domácnost a systém propojeného osvětlení jsou v posledních letech často skloňovanými pojmy. Společnost Philips Lighting přichází s technologií SceneSwitch, která je jakýmsi mezikrokem mezi klasickým a chytrým osvětlením domácnosti.

Žárovky s touto technologií umožňují přepínání mezi třemi světelnými režimy, a to bez nutnosti instalace dalších ovládacích prvků. Systém ovládání je součástí samotné LED žárovky, ve které je integrován i paměťový čip, který si dokáže zapamatovat poslední nastavení. Jednoduše tak stačí vyměnit dosavadní žárovku a pomocí stávajícího vypínače můžete přepínat světelnou intenzitu v rozmezí 100 %, 40 % a 10 % podle činnosti, které se momentálně věnujete, nebo jednoduše jak potřebujete. Jasné a chladnější světlo pomáhá zvyšovat koncentraci, a je tak vhodné především pro práci, naopak pro posezení s přáteli nebo sledování filmu se více hodí hřejivé útulné světlo.

Hlavní výhodou oproti systému inteligentního osvětlení je fakt, že není nutné instalovat žádné další ovládací systémy – žárovka se přepíná pomocí klasického vypínače na zdi. Při dalším sepnutí vypínače se tak jednoduše změní intenzita světla. Pokud světla úplně zhasnete, žárovka si zapamatuje poslední nastavení a příště se spustí v režimu, který jste používali naposledy.

Název Philips LED SceneSwitch
Patice E27, E14, GU10
Úrovně osvětlení 2700 – 2500 – 2200 K nebo varianta 2700–4000 K
Spotřeba 9,5–2 W (LED náhrada za 60 W žárovku)
Cena 250 Kč
Sdílejte:
Témata článku:
chytrá domácnostosvětlení

Zaujaly vás naše články a chcete zůstat v obraze?

Přihlaste se k odběru novinek!


Přidejte svůj komentář.
Být registrovaný je lepší. Staňte se součástí komunity Bydlíme s Filipem a získejte výhody registrovaných uživatelů, registrujte se zde.