03.07.2017 / Zajímavosti


Jen pro málokoho není stlaní postele přinejmenším otravnou činností. Co kdyby se ale ustlalo stiskem jednoho tlačítka? Odkudkoliv?

Koncem loňského roku se na crowdfundingové platformě Kickstarter objevil projekt nazvaný Smart Duvet, v překladu „Chytrá přikrývka“. Jedná se o vložku mezi peřinu a její povlak, kterou je ještě třeba pomocí připínacího systému přichytit k prostěradlu. Následně se vložka propojí hadicí s malým zařízením umístěným pod postelí, jež zajistí přívod vzduchu.

Právě vzduch je potřeba k tomu, aby se vložka v mřížkovém tvaru nafoukla, čímž vrátí peřinu i s prostěradlem do rovné polohy. Celý proces zabere maximálně pár desítek vteřin. Výrobce produkt přirovnává například k automatickým žaluziím a vyzdvihuje fakt, že může jít o výrazný přínos pro jedince se sníženou mobilitou.

Jak to funguje, se podívejte zde:

V současnosti na svém webu výrobce nabízí v několika velikostech přikrývku Smart Duvet Breeze, která disponuje dvouzónovou klimatizací. V praxi to znamená, že si můžou obě osoby vybrat ideální teplotu své poloviny peřiny.

Veškeré ovládání probíhá přes mobilní aplikaci, kde si můžete navolit ideální časy ustlání na jednotlivé týdny i vám vyhovující teplotu. Alternativně lze přikrývku nastavit i tak, že se ustele dvě minuty poté, co opustíte postel.

Za inteligentní přikrývku si výrobce nechá řádně zaplatit – cena začíná na nějakých pěti tisících korunách v předobjednávce s termínem dodání během letošního léta a posléze se ještě zvýší. Zatím se tak bude jednat spíše o ojedinělý zlepšovák než masovou záležitost.

I přesto se nám to líbí, co vy na to?

Sdílejte:
Témata článku:
bydleníchytrá aplikaceChytrý domovinovaceInternet of ThingsIoTSmart HomeZe světa

Zaujaly vás naše články a chcete zůstat v obraze?

Přihlaste se k odběru novinek!


Přidejte svůj komentář.
Být registrovaný je lepší. Staňte se součástí komunity Bydlíme s Filipem a získejte výhody registrovaných uživatelů, registrujte se zde.