21.07.2017 / Zajímavosti

2

Máme tu několik chytrých vychytávek, které za pár let budou běžnou výbavou kuchyně, a k tomu jsme na konec přidali zajímavou soutěž!

Samsung Family Hub mění vaření v setkávání

Kuchyň je dějištěm oslav i setkání s přáteli. Samsung se rozhodl vybavit chytré lednice obrovským dotykovým displejem, který nejenže nahradí magnetky se vzkazy, ale zobrazí vám váš osobní kalendář, můžete si přes něj pouštět hudbu i televizi a také se dozvíte, že vám dochází důležité potraviny. Lednička má uvnitř kamery, takže její obsah zkontrolujete ve svém mobilu třeba cestou z práce a rovnou dokoupíte vše potřebné. Její cena se zatím pohybuje kolem 70 000 korun.

Zdroj: Samsung.com

Koš na odpadky, který vám pomáhá nakoupit

Výhodou čtečky Geni Can je možnost naskenovat čárový kód z obalů potravin právě ve chvíli, kdy končí v koši, a rovnou se vám tak zařadí do nákupního seznamu (ano, čtečka se umísťuje na váš koš). Nikdy nezapomenete na to důležité. Pokud jde o ovoce nebo další potraviny bez čárového kódu, stačí čtečku namířit na svou ruku a po chvíli uslyšíte dotaz: „Co mám přidat do vašeho seznamu?“ Stačí jen říct, o jakou potravinu se jedná, a máte ji na seznamu. Chytrý koš pořídíte přímo na stránkách výrobce za 149 dolarů, což je zhruba 3 500 Kč.

Zdroj: Genican.com

Hrnec, který nikdy nic nespálí

Inteligentní hrnec Crock Pot vám ve spolupráci s bezplatnou aplikací WeMo dovolí upravovat nastavení při vaření, ať jste kdekoliv. Můžete tak na dálku kontrolovat teplotu, hlídat dobu vaření, měnit teplotu nebo jej vypnout rovnou ze svého chytrého telefonu. S tímto hrncem můžete začít vařit, když zrovna stojíte v zácpě cestou domů. Odměnou vám bude skvělá večeře, kterou můžete podávat hned, jak dorazíte z práce. Hrnec prodává samotný výrobce v přepočtu za 2 900 Kč.

Zdroj: Crock-pot.com

Zdravé a chytré sous-vide vaření

Opravdu se nemýlíme, s tímto vařičem, který jednoduše připojíte k hrnci s vodou, vykouzlíte kulinářsky dokonalé steaky. Své maso můžete hlídat i na dálku přes aplikaci v telefonu, kde navíc najdete desítky sous-vide receptů s přesným nastavením vařiče. Na své si tak přijdou ti, kteří mají radši krvavý steak, středně i pořádně propečenou flákotu, tu si ale ještě musíte doladit na pánvi. Vaše steaky budou chutí konkurovat těm nejvyhlášenějším restauracím. Tento sous-vide vařič přímo od výrobce pořídíte v přepočtu za cca 3 400 Kč.

Zdroj: Anovaculinary.com

Nabušený friťák

Pomocí aplikace můžete ve fritéze Tefal Actifry Smart XL připravit přes 200 receptů, aniž byste se starali, jak ji nastavit, a už vůbec ji nemusíte hlídat. Actifry Smart dělá všechna náročná rozhodnutí za vás a aplikace pak už jen poradí, jak jídlo dochutit a doladit. Navíc nespotřebuje tolik oleje jako ostatní fritézy, a i hranolky tak potěší milovníky zdravé stravy. Cena této novinky? Ta zatím není k dispozici.

Zdroj: Tefal

Osobní sommeliér i kouzelník

iSommelier dokáže rozpoznat druhy vína včetně ročníku a vše vám ukáže na displeji. Jenže tím to nekončí. Pomocí provzdušnění vysoce koncentrovaným čištěným kyslíkem změkčí typickou kyselinku a vytvoří z vína, které by jinak potřebovalo roky sklepení, neopakovatelný sommeliérský zážitek. Vše také můžete přes aplikaci nastavit ve svém mobilu a zároveň zjišťovat informace o jednotlivých vinařích a výrobních postupech. Výrobce jej prodává v přepočtu za 34 000 Kč.

Zdroj: ifavine.com

Talíř jako váš fitness kouč

Každý, kdo se zajímá o počet kalorií, které sní, a hlídá si aktivitu a jejich výdej, musí denně ručně zadávat velké množství údajů do různých aplikací. S talířem SmartPlate budete těchto úkolů ušetřeni. Desetipalcový talíř je vybaven třemi minikamerami a snímačem hmotnosti a tímto způsobem sleduje množství a druh potravin, které za den sníte. Pokud si jídlo vyfotíte mobilem, dostanete okamžitý seznam kalorií a složení. Talíř vás také upozorní na příliš velké porce. Chcete-li být mezi prvními zákazníky, můžete si tohoto pomocníka objednat přes crowdfundingový web Indiegogo, v přepočtu vás přijde na 1 817 Kč.

Zdroj: indiegogo.com

Proklepne každé vajíčko

Egg Minder dokáže odhalit opravdové stáří vajec, takže budete mít přehled o jejich čerstvosti. Snadno odhalíte ta, která se už na snídani nehodí. Technologie pracuje na principu LED světel, a navíc je propojená s ostatními spotřebiči a chytrými přístroji v domácnosti. Takže když vejce dojdou, můžete si nastavit třeba svou oblíbenou písničku na Spotify, a když vám zahraje, hned budete vědět, že si vajíčka máte přidat do nákupního seznamu. Egg Minder koupíte v přepočtu už za 275 Kč.

Zdroj: Amazon.com

Vidlička jako ze Star Treku

Jak dokáže vidlička ohromit svět? HAPIfork se totiž stala hvězdou při vyhlašování inovativních cen CES, které každoročně sledují a odměňují trendy mezi technologickými vychytávkami. Zasloužila si to svou schopností sledovat vaše stravovací návyky. Když se začnete přejídat nebo příliš hltat, vidlička začne bzučet a blikat a upozorní vás tak, že byste měli ubrat nejen na rychlosti. Součástí je i analýza vašeho jídelního času a návyků. Inteligentní vidličku koupíte v přepočtu za 1 800 Kč.

Zdroj: Hapi.com

Soutěž o 1 000 Kč voucher na nákup ledničky, pračky nebo myčky

Po dávce tipů na spotřebiče do domácnosti z "budoucnosti" tu máme
soutěž o 1 000 Kč voucher na nákup spotřebiče "současnosti" na eshopu Bílá technika od ČEZ.
A voucherů do soutěže máme pro vás rovnou 7!

Na eshopu si můžete vybrat energeticky úspornou pračku, myčku, lednici, sušičku nebo mrazák značky AEG, Electrolux nebo Zanussi. Do objednávky připíšete kód z voucheru a máte hned 1 000 Kč slevu na nákup.

Pro účast v soutěži je třeba správně odpovědět:

---SOUTĚŽ SKONČILA---

 

Soutěž poběží do středy 10.8.2017, následně vyhlásíme výherce.

Vyhrává každý 10., 20., 30., 40., 50., 60., a 70. soutěžící se správnou odpovědí.

Vyhrajete-li, voucher vám pošleme na váš mail. Voucher je samozřejmě "přenositelný" a platí 3 měsíce.

Držíme palce!

Redakce Bydlíme s Filipem

Proč nakupovat na eshopu Bílá technika od ČEZ?

 • Na eshopu právě probíhá akce 500 Kč sleva na všechny spotřebiče, můžete tedy s voucherem získat celkem 1 500 Kč slevu na váš nákup.
 • Objednaný spotřebič vám dovezou, nainstalují a předvedou, to celé zdarma!
 • Pokud budete chtít, tak starý spotřebič odvezou a ekologicky zlikvidují, také zdarma.
 • A můžete využít nabídky výhodného nákupu na splátky.

Děkujeme všem, kteří se soutěže zúčastnili. Správnou odpovědí na naši otázku bylo, že „chytrý spotřebič umí ušetřit elektřinu i váš čas“.

Voucher v hodnotě 1000,- na nákup v eshopu Bílá technika od ČEZ poputuje k těmto výhercům:

 1. Tomáš Kvasnica

 2. Monika Rothová

 3. Alena Kyptová

 4. Václav Kápl

 5. Jiří Novák

 6. Markéta Milfortová

 7. Tomáš Válka

Všem sedmi výhercům moc gratulujeme a ostatním čtenářům přejeme mnoho štěstí do dalších soutěží.

Sdílejte:
Témata článku:
chytrá domácnost

Zaujaly vás naše články a chcete zůstat v obraze?

Přihlaste se k odběru novinek!


Přidejte svůj komentář.

08.08.2017, 13:41

Petra Holá

Dobrý den,

nevíte, kdy bude SmartPlate v prodeji i u nás?

31.08.2017, 18:20

Redakce Bydlíme s Filipem

Dobrý den Petro, SmartPlate můžete zatím zakoupit pouze na této adrese: https://www.indiegogo.com/projects/smart-plate-topview-your-personal-nutritionist-fitness#/ Doufáme ale, že se brzy bude prodávat i u nás.
Být registrovaný je lepší. Staňte se součástí komunity Bydlíme s Filipem a získejte výhody registrovaných uživatelů, registrujte se zde.