05.08.2016 / Volný čas


Historické budovy plzeňské Škodovky pokračují ve svém odkazu a staly se moderním centrem vědy a techniky pro děti.

Víte, že…

...za proměnu starých továrních hal v moderní centrum vědy a techniky získala Techmania několik ocenění v soutěži Stavba roku?

Nečekejte historickou expozici, ale stovky interaktivních exponátů, gyroskop, 3D planetárium, programy v dílnách a laboratořích, krátké filmy promítané na obří interaktivní glóbus nebo zábavné vědecké show.

Novinky a stálice v programu

V Techmania Science Center s vtipem představí základní přírodní jevy a zákony, seznámí děti se světem vědy a techniky a nalákají k bezpečnému experimentování. Ostatně podívat se můžete sami díky virtuální prohlídce.

Prozkoumejte hlubiny vesmíru v jediném 3D planetáriu v České republice.Přemýšlíte, co dělat v letních vedrech? Přijďte se ochladit až na −196 °C! Při science show s kapalným dusíkem si na vlastní kůži vyzkoušíte, co je to Leydenfrostův jev, a nebo rozdíl teplot téměř 300 °C. S filmem Titáni doby ledové se vydejte po stopách archeologických nálezů z jedné z nejchladnějších etap v historii Země a nakonec prozkoumejte ledové hlubiny vesmíru v jediném 3D planetáriu v České republice.

Zároveň se vrací oblíbená „špiónská“ expozice Top Secret, která přibližuje svět tajných agentů i běžných bezpečnostních kamer. Děti si budou moci odemknout zámek trezoru, vyslechnout tajné konverzace nebo zjistí, zda dokážou přelstít senzory.

Léto ve znamení sci-fi

Letní cyklus zábavných přednášek v Techmania Science Center nazvaný SCI-FI PRÁZDNINY tu začal už v sobotu 2. července, ale nebudete ochuzeni ani v srpnu.

6. srpen bude věnován významnému českému spisovateli science fiction a literatury faktu, jmenovitě jeho knihám Tušení stínu a Tušení souvislosti. A kdo z vás uhádne správně jméno spisovatele, může vyhrát vstupné do Techmanie.

Soutěž o 3x rodinné vstupné do Techmania Science Center

  • Napište nám jméno spisovatele, kterému je věnován 6. srpen.
  • Odpověď pošlete do 21. 8. 2016 na e-mail soutezime@bydlimesfilipem.cz, do předmětu uveďte Techmania.
  • 10., 20. a 30. správná odpověď získá rodinné vstupné do Techmania  Science Center.

Přečtěte si podrobná Pravidla soutěží.

Den plný pouště, koření a intrik vás čeká 13. srpna. Ano, uhádli jste správně – Frank Herbert a jeho Duna. Kultovní dílo světové sci-fi, ověnčené cenami Nebula a Hugo a zfilmované Davidem Lynchem a Johnem Harrisonem. Průvodce pořadem porovná vybrané scény a momenty z knihy s vědeckou realitou a v závěru promítne ukázku z filmu.

V pátek 19. srpna se zkusíte domluvit s E.T. Film Stevena Spielberga patří ke zlatému fondu světového sci-fi na stříbrném plátně. Je jedním z mála snímků, kde jsou mimozemšťané popisováni jako mírumilovné bytosti. Průvodce pořadem se tentokrát zaměří na komunikaci s mimozemskými civilizacemi. Jak si ji představují autoři filmu a jak probíhá či může probíhat ve skutečnosti? Na závěr samozřejmě nemůže chybět ukázka z filmu.

Posledním dnem věnovaným sci-fi pak bude sobota 27. srpna. Ve dni zasvěceném Star Wars se dozvíte fakta a fikce, které tato slavná série obsahuje.

Sdílejte:
Témata článku:
soutěžvýletzábava