Elektrokolo, parťák na výlet

07.07.2016

Natálie Smoljaková

Léto = výlety. Výlety = kolo. A na kolo se občas nemusí chtít. Ale třeba vás přesvědčí elektrokolo. Takové, které si půjčíte na víkend zdarma.

Elektrokolo vypadá jako běžné kolo, jen vám s jeho pohonem vypomáhá elektrický motor a baterie. Pomůže zdolat i strmé stoupání, a vy tak rychleji ujedete více kilometrů a bez namáhání kloubů. Tedy – bez tak velkého namáhání jako na klasickém kole.

Elektrokolo vám totiž pomáhá šlapat. Není to skútr, na který sednete a ono to jede. Jakmile totiž šlapat přestanete, jede setrvačností jako kolo klasické. Jakmile se zase opřete do pedálů, motor vám pomůže. Elektrokolo navíc podle zákona nesmí převýšit rychlost 25 km/h. Neznamená to, že byste nemohli jet rychleji (běžné kolo na rovné asfaltce z kopce klidně „rozdupete“ třeba až k šedesátce), jakmile ale překročíte 25 km/h, elektromotor se automaticky odpojí a další zrychlení je už jen na vašich nohou.

Na vlastní nohy

Elektrokola už dávno nejsou těžká a neohrabaná. Dnes se jedná o stroje s malou, ale přesto výkonnou baterií, na kterou ujedete celkem přes 20 000 kilometrů. Na jedno nabití pak mezi 50 a 100 km – podle toho, jak moc si necháváte pomáhat, a také toho, kolik vážíte. Ostatně vyhrajte v naší soutěži a během víkendu, kdy budete mít kolo zapůjčené, sami zjistíte, že dojedete i tam, kam jste si dřív netroufali.

Pokud vás článek nalákal a rádi byste na elektrokole vyrazili na výlet, zkuste štěstí v naší soutěži. Výherce, který správně zodpoví vědomostní otázku a nejlépe odhadne počet vypůjčených kol za rok 2015, získá elektrokolo pro sebe a parťáka na víkend zdarma.

Chcete zkusit elektrokolo?

Zúčastněte se naší online tipovací soutěže!

Odpověď vám nezabere ani minutu, a přitom můžete vyhrát zapůjčení 2 elektrokol na víkend zdarma.

Otázka:
Zkuste odhadnout, pro kolik účastníků najednou zrealizovala půjčovna e-kolo.cz největší akci na elektrokolech?

  • Odpověď na otázku spolu s kontaktními údaji nám zašlete do 31. srpna na e-mailovou adresu soutezime@bydlimesfilipem.cz.
  • Do předmětu e-mailu napište „Ekolo“.
  • Vyhrává první nejpřesnější odpověď.
  • Výherce bude vyhlášen na našem webu a facebooku nejpozději 5. září 2016.

Přečtěte si podrobná pravidla soutěží.

Kam vyrazit?

Půjčovna je v Praze, a tak se nabízí blízké okolí. Pokud nechcete vyrazit podél Vltavy jedním či druhým směrem, můžete kolo naložit na auto a dojet na Křivoklátsko. Zvlněná krajina dokonale prověří schopnosti elektrokola a vy budete mít zasloužený pocit poctivého testu.

Cenu do soutěže věnovalo e-kolo.cz.

zobrazit fotogalerii

Jezdíte na kole rádi? A pořídili byste si elektrokolo?

Komentáře (0)

Prosím, přihlaste se abyste mohli komentovat. přihlásit se

Další články k tématu

Soutěž pro výletníky o jeden z 5 chytrých telefonů

Soutěž pro výletníky o jeden z 5 chytrých telefonů

Kdo ještě nevyrazil na výlet, jako by nebyl. A přesně pro takové máme lákavou nabídku – soutěž, ve které mohou vyhrát chytrý telefon HTC Desire 601.
10 tipů na výlety po krásách Moravy

10 tipů na výlety po krásách Moravy

Filip prozkoumal Moravu křížem krážem a vybral ta nejkrásnější místa, kam se můžete právě v těchto dnech podívat. Jaké máte plány na víkend?
Veletrh FOR ENERGO je plný chytrých technologií

Veletrh FOR ENERGO je plný chytrých technologií

9.–12. května 2017 přijďte do Letňan na veletrh FOR ENERGO Smart, na kterém se bude prezentovat nejnovější využití energií a chytrých technologií.
Soutěž o 5 knih od nakladatelství Grada

Soutěž o 5 knih od nakladatelství Grada

Ve spolupráci s Nakladatelským domem Grada jsme pro vás připravili soutěž o 5 knih. Je jich skutečně jenom pět, takže rozhodně neváhejte a soutěžte!


Nejčtenější blogeři

David Berka

David Berka

počet článků: 1
Miroslav Štechr

Miroslav Štechr

počet článků: 2
Zdenek Pekarek

Zdenek Pekarek

počet článků: 2