Elektrokolo, parťák na výlet

07.07.2016

Natálie Smoljaková

Léto = výlety. Výlety = kolo. A na kolo se občas nemusí chtít. Ale třeba vás přesvědčí elektrokolo. Takové, které si půjčíte na víkend zdarma.

Elektrokolo vypadá jako běžné kolo, jen vám s jeho pohonem vypomáhá elektrický motor a baterie. Pomůže zdolat i strmé stoupání, a vy tak rychleji ujedete více kilometrů a bez namáhání kloubů. Tedy – bez tak velkého namáhání jako na klasickém kole.

Elektrokolo vám totiž pomáhá šlapat. Není to skútr, na který sednete a ono to jede. Jakmile totiž šlapat přestanete, jede setrvačností jako kolo klasické. Jakmile se zase opřete do pedálů, motor vám pomůže. Elektrokolo navíc podle zákona nesmí převýšit rychlost 25 km/h. Neznamená to, že byste nemohli jet rychleji (běžné kolo na rovné asfaltce z kopce klidně „rozdupete“ třeba až k šedesátce), jakmile ale překročíte 25 km/h, elektromotor se automaticky odpojí a další zrychlení je už jen na vašich nohou.

Na vlastní nohy

Elektrokola už dávno nejsou těžká a neohrabaná. Dnes se jedná o stroje s malou, ale přesto výkonnou baterií, na kterou ujedete celkem přes 20 000 kilometrů. Na jedno nabití pak mezi 50 a 100 km – podle toho, jak moc si necháváte pomáhat, a také toho, kolik vážíte. Ostatně vyhrajte v naší soutěži a během víkendu, kdy budete mít kolo zapůjčené, sami zjistíte, že dojedete i tam, kam jste si dřív netroufali.

Pokud vás článek nalákal a rádi byste na elektrokole vyrazili na výlet, zkuste štěstí v naší soutěži. Výherce, který správně zodpoví vědomostní otázku a nejlépe odhadne počet vypůjčených kol za rok 2015, získá elektrokolo pro sebe a parťáka na víkend zdarma.

Chcete zkusit elektrokolo?

Zúčastněte se naší online tipovací soutěže!

Odpověď vám nezabere ani minutu, a přitom můžete vyhrát zapůjčení 2 elektrokol na víkend zdarma.

Otázka:
Zkuste odhadnout, pro kolik účastníků najednou zrealizovala půjčovna e-kolo.cz největší akci na elektrokolech?

  • Odpověď na otázku spolu s kontaktními údaji nám zašlete do 31. srpna na e-mailovou adresu soutezime@bydlimesfilipem.cz.
  • Do předmětu e-mailu napište „Ekolo“.
  • Vyhrává první nejpřesnější odpověď.
  • Výherce bude vyhlášen na našem webu a facebooku nejpozději 5. září 2016.

Přečtěte si podrobná pravidla soutěží.

Kam vyrazit?

Půjčovna je v Praze, a tak se nabízí blízké okolí. Pokud nechcete vyrazit podél Vltavy jedním či druhým směrem, můžete kolo naložit na auto a dojet na Křivoklátsko. Zvlněná krajina dokonale prověří schopnosti elektrokola a vy budete mít zasloužený pocit poctivého testu.

Cenu do soutěže věnovalo e-kolo.cz.

zobrazit fotogalerii

Jezdíte na kole rádi? A pořídili byste si elektrokolo?

Komentáře (0)

Prosím, přihlaste se abyste mohli komentovat. přihlásit se

Další články k tématu

Jizerská 50 očima závodníka

Jizerská 50 očima závodníka

ČEZ Jizerská 50. Legendární a letos jubilejní závod profíků s amatéry. Jak vypadá tento závod očima jednoho z nich?
Zimní radovánky: Kam na lyžovačku nebo sáňkování

Zimní radovánky: Kam na lyžovačku nebo sáňkování

Češi milují zimní sporty a nebojí se vyrazit na neokoukaná místa. Vyplývá to ze služby Mapy.cz, která má data z více než tří stovek skiareálů.
Vyfoťte jarní květy a vyhrajte vstup do aquaparku

Vyfoťte jarní květy a vyhrajte vstup do aquaparku

Prvními jarními květy vítáme každý rok – jsou to nejen poslové jara, ale dnes i šance, kterou můžete proměnit ve vstupenky do aquaparku.
5 tipů, kam vyrazit na hory o jarních prázdninách

5 tipů, kam vyrazit na hory o jarních prázdninách

Chystáte se během jarních prázdnin na hory? V těchto pěti lokalitách si užijete zimu i relax, protože nudit se nebudou ani vaše děti.


Nejčtenější blogeři

David Berka

David Berka

počet článků: 1
Miroslav Štechr

Miroslav Štechr

počet článků: 2
Zdenek Pekarek

Zdenek Pekarek

počet článků: 2