Elektrokolo, parťák na výlet

07.07.2016

Natálie Smoljaková

Léto = výlety. Výlety = kolo. A na kolo se občas nemusí chtít. Ale třeba vás přesvědčí elektrokolo. Takové, které si půjčíte na víkend zdarma.

Elektrokolo vypadá jako běžné kolo, jen vám s jeho pohonem vypomáhá elektrický motor a baterie. Pomůže zdolat i strmé stoupání, a vy tak rychleji ujedete více kilometrů a bez namáhání kloubů. Tedy – bez tak velkého namáhání jako na klasickém kole.

Elektrokolo vám totiž pomáhá šlapat. Není to skútr, na který sednete a ono to jede. Jakmile totiž šlapat přestanete, jede setrvačností jako kolo klasické. Jakmile se zase opřete do pedálů, motor vám pomůže. Elektrokolo navíc podle zákona nesmí převýšit rychlost 25 km/h. Neznamená to, že byste nemohli jet rychleji (běžné kolo na rovné asfaltce z kopce klidně „rozdupete“ třeba až k šedesátce), jakmile ale překročíte 25 km/h, elektromotor se automaticky odpojí a další zrychlení je už jen na vašich nohou.

Na vlastní nohy

Elektrokola už dávno nejsou těžká a neohrabaná. Dnes se jedná o stroje s malou, ale přesto výkonnou baterií, na kterou ujedete celkem přes 20 000 kilometrů. Na jedno nabití pak mezi 50 a 100 km – podle toho, jak moc si necháváte pomáhat, a také toho, kolik vážíte. Ostatně vyhrajte v naší soutěži a během víkendu, kdy budete mít kolo zapůjčené, sami zjistíte, že dojedete i tam, kam jste si dřív netroufali.

Pokud vás článek nalákal a rádi byste na elektrokole vyrazili na výlet, zkuste štěstí v naší soutěži. Výherce, který správně zodpoví vědomostní otázku a nejlépe odhadne počet vypůjčených kol za rok 2015, získá elektrokolo pro sebe a parťáka na víkend zdarma.

Chcete zkusit elektrokolo?

Zúčastněte se naší online tipovací soutěže!

Odpověď vám nezabere ani minutu, a přitom můžete vyhrát zapůjčení 2 elektrokol na víkend zdarma.

Otázka:
Zkuste odhadnout, pro kolik účastníků najednou zrealizovala půjčovna e-kolo.cz největší akci na elektrokolech?

  • Odpověď na otázku spolu s kontaktními údaji nám zašlete do 31. srpna na e-mailovou adresu soutezime@bydlimesfilipem.cz.
  • Do předmětu e-mailu napište „Ekolo“.
  • Vyhrává první nejpřesnější odpověď.
  • Výherce bude vyhlášen na našem webu a facebooku nejpozději 5. září 2016.

Přečtěte si podrobná pravidla soutěží.

Kam vyrazit?

Půjčovna je v Praze, a tak se nabízí blízké okolí. Pokud nechcete vyrazit podél Vltavy jedním či druhým směrem, můžete kolo naložit na auto a dojet na Křivoklátsko. Zvlněná krajina dokonale prověří schopnosti elektrokola a vy budete mít zasloužený pocit poctivého testu.

Cenu do soutěže věnovalo e-kolo.cz.

zobrazit fotogalerii

Jezdíte na kole rádi? A pořídili byste si elektrokolo?

Komentáře (0)

Prosím, přihlaste se abyste mohli komentovat. přihlásit se

Další články k tématu

Soutěž o 5 knih od nakladatelství Grada

Soutěž o 5 knih od nakladatelství Grada

Ve spolupráci s Nakladatelským domem Grada jsme pro vás připravili soutěž o 5 knih. Je jich skutečně jenom pět, takže rozhodně neváhejte a soutěžte!
Čínská tramvaj na vodík má české kořeny

Čínská tramvaj na vodík má české kořeny

Upravená technologie vodíkové bomby v bezpečné formě slouží v hromadné dopravě a pomáhá snižovat smogovou zátěž.
10 tipů na jarní výlet po ČR

10 tipů na jarní výlet po ČR

Ťuk, ťuk. Kdo tam? Jaro! Jen mu otevřete, nechte se jím okouzlit a vytáhnout ven. Počasí výletům přeje. Jen nezapomeňte na pořádné boty.
Nizozemsko zavádí osvětlení šetrné k ptactvu

Nizozemsko zavádí osvětlení šetrné k ptactvu

Vítejte ve světě, kde pouliční osvětlení dokáže zároveň posvítit na cestu a nerušit stěhovavé ptáky. A samozřejmě šetří energii. Vítejte v Nizozemsku.


Nejčtenější blogeři

David Berka

David Berka

počet článků: 1
Miroslav Štechr

Miroslav Štechr

počet článků: 2
Zdenek Pekarek

Zdenek Pekarek

počet článků: 2