08.07.2016 / Volný čas


Existuje místo, kde se pokusy stávají zábavou a učení jde samo. Stačí si udělat výlet do Liberce.

Hledáte moderní vědecké centrum s planetáriem celé pro děti? Tak jste ho právě našli. Deset expozic, šest podlaží, stovky exponátů a pokaždé něco nového. Nestane se, že byste se při příští návštěvě nudili. Nenechte se ale odradit představou, že vás bude na jeden exponát mnoho. Věřte, že to své si najdete. Ostatně, IQlandia věnuje velkou péči i svému profilu na sociální síti Facebook.

Vy si možná pamatujete knihy „Už vím proč“. Dnešní děti se všechna „protože“ mohou dozvědět interaktivně a zábavnou formou. Učení se tak mění v podporu přirozené dětské zvídavosti – ať už se jedná o otázky na fungování lidského těla, moderní robotiku, nebo vesmírný výzkum. V IQlandii se dostanete na dno nejhlubších oceánů, vyletíte do kosmu a prozkoumáte místa, kam se vědci dívají jen mikroskopem. Překážky neexistují, jediné, na čem záleží, je dětské „proč?“

Staňte se členem expedice na Mars

Máte-li doma teenagera ve věku 13–18 let a máte rádi vesmír, pak ho do 2. srpna 2016 můžete přihlásit na expedicemars.eu a umožnit mu stát se jedním z členů výpravy. Projdou si on-line testy, a pokud budou úspěšní, budou moci zpracovat projekt jako palubní architekt, astronom, dokumentarista, inženýr nebo lékař.

Do semifinále projde jen 25 nejlepších a čeká je víkendové soustředění, kde si otestují fyzičku, schopnost spolupracovat i psychickou odolnost. Čeká je přece expedice na jinou planetu! Deset z nich totiž pojede na astronautický výcvik v belgickém Transinne  a pět nejlepších nakonec čeká zasloužený pětidenní pobyt v simulátoru cesty na Mars.

A pokud už máte z toho všeho objevování a přemýšlení horkou hlavu, dojděte se zchladit do blízkého akvaparku Babylon.

Sdílejte:
Témata článku:
zábava