03.03.2017 / Volný čas


Jaké akce byste v březnu neměli minout? Nechte se vytáhnout ven příznivějším počasím a užijte si jarní slunce cestou na koncert nebo na závodě.

1. Výstava orchidejí v pražské botanické zahradě

3.–19. března, Praha
Odkaz na výstavu ZDE

Již pojedenácté se skleník Fata Morgana v pražské Troji promění v domov ohromného počtu rozmanitých druhů orchidejí. Výstavu doplní galerie makrofotografií jihoafrických orchidejí a zajímavosti o orchidejích od Aljašky až po Ohňovou zemi. Zároveň si na místě můžete zakoupit různé druhy rostlin včetně takových, které se v tuzemské obchodní síti jinak shánějí velice těžko. Rady pro jejich pěstování obdržíte od přítomných kurátorů výstavy. Skleník Fata Morgana je otevřen od úterý do neděle od 9 do 18 hodin.

2. Běžecký závod Krkonošská 70

4. března, Špindlerův Mlýn
Odkaz na závod ZDE

Sedmdesáti kilometry napříč Krkonošemi je veden jeden z nejstarších běžkařských závodů v Evropě, letos slavící 62. výročí. Celou délku závodu je možné absolvovat jen v pětičlenné hlídce, 50 či 25 km dlouhou trať pak i jako jednotlivec. Start a cíl závodu se nachází na Svatém Petru ve Špindlerova Mlýně, první jezdci na trať vyjíždí již v 8 hodin ráno. To vše již tuto sobotu, 4. března, přihlásit se ovšem můžete i na místě, a to předešlý den či nejpozději půl hodiny před startem kategorie.

3. Poslední recitál Marty Kubišové

9. března, Kladno
Vstupenky na koncert ZDE

Zpěvačka Marta Kubišová oznámila pro letošní rok ukončení své kariéry a poslední turné s příznačným názvem Poslední recitál. Jednou z jejích zastávek bude ve čtvrtek 9. března i Kladno a místní Dům kultury, během března se poté objeví ještě v Jihlavě, Praze a Velkém Meziříčí, další města navštíví v následujících měsících.

 

 

4. S ČT Sport na vrchol

10.–12. března, Lipno nad Vltavou
Odkaz na soutěž ZDE

Amatérská lyžařská soutěž S ČT Sport na vrchol vstoupí ve dnech 10. až 12. března do poslední fáze. Ta se odehraje v moderním lyžařském centru v Lipně nad Vltavou a otevřena je každému, kdo chce své lyžařské schopnosti poměřit s dalšími jezdci. A v neposlední řadě si vyzkoušíte také, jak se sportovci cítí, když bezprostředně po závodu odpovídají redaktorům na dotazy.

 

5. Severská filmová zima

11.–12. března, Veselí nad Moravou
Odkaz na festival ZDE.

Každoroční festival severských filmů i letos navštívil přes deset českých měst. Jeho zakončení se tentokrát odehraje ve Veselí nad Moravou, kde si o víkendu 11. a 12. března můžete každý den vybrat ze dvou filmů, jejichž projekce se odehraje v kině Morava. Za zhlédnutí jednoho snímku zaplatíte rovných 100 Kč, všechny jsou promítány v originálním znění s českými titulky.

6. Poslední turné noiserockové kapely Swans

14. března, Brno
Vstupenky na koncert ZDE

Posledním koncertem legendární noiserockové kapely měl původně být již ten říjnový v pražském Divadle Archa. Velký zájem tuzemského publika v kombinaci s náklonností členů skupiny k České republice zajistil, že si v úterý 14. března jejich experimentální a svůj žánr výrazně ovlivňující tvorbu můžete poslechnout naživo ještě jednou. Koncert se odehraje v brněnské Flédě a jako předskokan zde vystoupí též americká hudebnice Little Annie.

7. Pátý abonentní koncert Českého národního symfonického orchestru

15. března, Praha
Odkaz na koncert ZDE

Smetanova síň pražského Obecního domu se ve středu 15. března rozezní tóny trojice hudebních suit, a to po jedné od Antonína Dvořáka, Bohuslava Martinů a Camilla Saint-Säense. Role dirigenta se ujme třiaosmdesátiletý Libor Pešek, o recitaci se postará Ondřej Vetchý. Vstupenek již ovšem nezbývá mnoho, a proto pokud stojíte o to, poslechnout si trojici významných skladeb zahranou Českým národním symfonickým orchestrem, jednejte rychle.

 

8. Multižánrový festival Žižkovská noc

23.–25. března, Praha
Odkaz na festival ZDE

I v letošním roce ožije v rámci festivalu Žižkovská noc celá pražská čtvrť kulturou. Letošní ročník nabídne přes 60 scén a více než 500 interpretů, kteří vám kromě hudebních vystoupení předvedou také literaturu či divadlo, a součástí události bude také několik galerií. To vše se bude odehrávat napříč kavárnami, hospodami a kluby Žižkova a mezi vystupujícími naleznete například Lenku Dusilovou, Midi Lidi, Jaroslava Hutku či Jáchyma Topola.

 

9. Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí For Habitat

23.–26. března, Praha
Odkaz na veletrh ZDE

Ať už chcete načerpat inspiraci pro rekonstrukci či stavbu domu, anebo vás pouze zajímají nejnovější trendy v této oblasti, na veletrhu For Habitat si přijdete na své. Od čtvrtka 23. do neděle 26. března naleznete pod střechou pražského výstaviště v Letňanech nespočet vystavovatelů se zahradní technikou, interiérovými prvky a dalšími řešeními pro domácnost.

 

 

10. Filmový festival FebioFest

23. března – 28. dubna, celá ČR
Odkaz na filmový festival ZDE

Druhý největší filmový festival v České republice startuje 23. března v Praze a již tradičně se bude odehrávat v kině Cinestar na Andělu. Po ukončení 31. března budou ve více než deseti českých městech probíhat ozvěny Febiofestu, a nezdráhejte se tak ani vy vyrazit a vybrat si z početné nabídky filmů rozličných žánrů z celého světa.