Vyhrajte návštěvu energetického rádce a ušetřete!

24.11.2016

Natálie Smoljaková

Nechte si od odborníků poradit, kde můžete v domácnosti ušetřit. Vyhrajte návštěvu energetického a dotačního rádce zdarma!

Energetický rádce vám nejen jasně určí, kde můžete v domácnosti ušetřit, ale zároveň i navrhne vhodné řešení – takové, které bude vyhovovat vašemu domu a odlehčí i vaší peněžence.

Kdo je energetický rádce?

Energetický rádce je nezávislý konzultant v oblasti úspory energie a obnovitelných zdrojů energie a s tím spojené legislativy a není ovlivněn dodavateli zateplení nebo technologií. Zároveň je to energetický specialista (auditor) Ministerstva průmyslu a obchodu, autorizovaný projektant České komory autorizovaných inženýrů a techniků (ČKAIT) a je členem Asociace energetických specialistů.

Co dělá energetický rádce?

Každý energetický rádce má přehled o všech dostupných vypsaných dotačních titulech na novostavby a rekonstrukce objektů až do roku 2021 a průběžně se vzdělává v oboru. Jedině tak je schopný skutečně kvalitně poradit.

Jak probíhá návštěva energetického rádce?

Energetický rádce při návštěvě identifikuje slabá místa úniků tepla ve vašem domě nebo bytě. Pokud se jeho návštěva uskuteční v chladném období roku, jasně určí úniky tepla fasádou také s pomocí termokamery. Podívá se na vaše faktury energií a definuje, zda jsou vaše roční náklady za energie v mezích, či vybočujete. Je tak schopen vyčíslit potenciál úspor ve vašem domě, tedy kolik můžete každý rok ušetřit. Pokud je to možné, bude vás informovat o možnostech získání dotací (například tzv. „kotlíkové“ nebo Nové zelené úsporám). Na základě svých zjištění stanoví energetický rádce návratnost úsporných opatření, tedy jak rychle se vám náklady vynaložené na úsporná opatření vrátí.

Konkrétně se může jednat o návratnost tepelného čerpadla (jeho pořizovací cenu a vyčíslení, kolik s ním ročně ušetříte), to samé pro solární systém na teplou vodu, fotovoltaiku, peletkový kotel atd. Lze určit úsporu zateplením např. 15cm polystyrenem nebo výměnou oken, stanovit náklady i spočítat návratnost takových opatření.

Návštěva a konzultace energetického rádce je vždy nezávazná a nezávislá. Pro výherce v soutěži bude navíc bezplatná.

Výsledek soutěže:

Děkujeme panu Peterovi Čápovi za zaslání jeho tipu, jak doma ušetřit energii – pomocí samolepící izolace v oknech - a gratulujeme mu k výhře v naší soutěži. Pan Čáp se tak může těšit na návštěvu energetického rádce, který mu pomůže ještě více ušetřit na nákladech v domácnosti a případně mu poradí se získáním dotací.

Přidejte svůj komentář.

Komentáře (0)

Prosím, přihlaste se abyste mohli komentovat. přihlásit se

Další články k tématu

Průzkum ENERGO 2015 ukazuje spotřebu domácností

Průzkum ENERGO 2015 ukazuje spotřebu domácností

Postupně snižujeme svou energetickou náročnost. Nejvíce energie protopíme. Co dalšího ukázal dlouhodobý průzkum českých domácnosti ENERGO 2015?
Dotace na řízené větrání s rekuperací tepla

Dotace na řízené větrání s rekuperací tepla

Bez nuceného větrání s rekuperací se žádný pasivní dům neobejde – a právě tato technologie je klíčová při získávání dotací Nová zelená úsporám.
Jak získat dotaci na stavbu nového bytového domu

Jak získat dotaci na stavbu nového bytového domu

Dotaci můžete získat nejen na rekonstrukci, ale i na stavbu či konverzi bytových domů – pokud tedy budou dostatečně „zelené“.
Fotovoltaické střešní tašky, hudba budoucnosti

Fotovoltaické střešní tašky, hudba budoucnosti

Vývoj ve fotovoltaice jde mílovými kroky směrem k panelům, které dokážou plně nahradit střešní tašky, nebo dokonce okna.


Nejčtenější blogeři

David Berka

David Berka

počet článků: 1
Miroslav Štechr

Miroslav Štechr

počet článků: 2
Zdenek Pekarek

Zdenek Pekarek

počet článků: 2