Net metering

Tady bude hlavní text dotazu Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ipsum quidem ex aliquam, provident quasi molestias, impedit nisi officia necessitatibus sapiente tempore consequatur cumque rem eos et quo sit deserunt culpa.

Pro vkládání příspěvků musíte být přihlášen.

Uživatel

Lukas Havranek

09. 08. 2016 21:09

Dobrý den. Po schválení novely energetického zákona jsem doufal, že sám ČEZ začne nabízet tuto možnost připojení malé fotovoltaické elektrárny s dodáváním přebytků energie do distribuční sítě. Máte prosím k tomuto nějaké nové informace? co vím tak zatím tato možnost nabízena není, děkuji.

Expert

Redakce Bydlíme s Filipem

18. 08. 2016 14:02

Hezký den, děkujeme za váš dotaz. Odborník, který se dané problematice věnuje, na vás nezapomněl, jenom toho má teď moc :-) Ihned, jakmile to bude možné, vám odpoví. Děkujeme za trpělivost.

Expert

Pavel Macháček

21. 08. 2016 17:53

Dobrý den. Net metering (tj. "ukládání" přebytků z výroby do distribuční sítě) v ČR nikdo nenabízí. Ale připojení malé FVE (do 10 kWp) s možností předávání přebytků do distribuční sítě je standardní způsob připojení a není k němu potřeba licence na výrobu el. energie.

Uživatel

Lukas Havranek

27. 08. 2016 21:32

Dobrý den, děkuji za odpověď. Předpokládám tedy že netmetering v ČEZku ani časem nabízen nebude? Za jakých podmínek je tedy možné přebytky do sítě dodávat? Mám na mysli hlavně výkupní ceny za kWh? Děkuji.

Expert

Pavel Macháček

29. 08. 2016 18:54

Dobrý den. Netroufám si odhadnout, jestli u nás časem někdo netmetering bude nabízet. V tuto chvíli je možné prodávat přebytky, ale potřebujte licenci na výrobu el. energie a výkupní ceny se pohybují v řádech desítek haléřů. Z toho je zřejmé, že je vhodné jít cestou maximálního využití vyrobené energie. Např. ČEZ u mikrozdrojů nabízí tarif, který řeší přetoky bez nutnosti licence a zároveň zohledňuje případné přetoky formou slevy.

  Nejčtenější blogeři

  David Berka

  David Berka

  počet článků: 1
  Miroslav Štechr

  Miroslav Štechr

  počet článků: 2