04.10.2017 / Domov


Kamerový bezpečnostní systém vůbec nemusí být výsadou bank či galerií. Cenově dostupná zařízení si můžete pořídit do vlastní domácnosti i vy.

Chcete vědět, co se doma v kterýkoli moment děje? Pak se stačí podívat na telefon. Tedy na telefon připojený ke kameře. Kameru si nainstalujete doma tak, aby zabírala přesně tu část bytu, nad kterou chcete mít dohled – předsíň, obývací pokoj nebo okna. Pak už stačí jen kameru připojit k wifi, spárovat s chytrým telefonem a voilà, z pláže vidíte, co se doma ideálně neděje. Ideálně.

Prostřednictvím mobilní aplikace se z většiny přístrojů kdykoli podíváte na aktuální záběr kamery bez ohledu na to, zda je váš telefon připojený k internetu mobilními daty, nebo na síti třeba v hotelu či v kanceláři. Svoji domácnost, domácí mazlíčky nebo třeba děti spící v dětském pokoji tedy můžete zkontrolovat podle libosti. Zyxel Aurora má čistý a ostrý obraz i za šera, kdy kameře stačí jen minimum světla, aby snímala obraz v barvě.

Nenápadný hlídač i užitečný komunikátor

Mezi letošní novinky v nabídce domácích kamer, které zvládnou přenášet záběry do chytrých telefonů, je i Zyxel Aurora, zařízení s netypickým trojúhelníkovým tvarem, vhodným do moderních interiérů, a řadou užitečných funkcí. Příjemné je zorné pole v rozsahu 145 stupňů, které tak pokryje celou místnost. K dispozici je také obousměrný přenos zvuku – stačí přidržet jedno tlačítko a můžete komunikovat třeba s dětmi, které právě přišly ze školy. Full HD rozlišení je samozřejmostí.

Kamera se snadno ovládá prostřednictvím stejnojmenné mobilní aplikace pro chytré telefony s Androidem a pro iPhone. V této aplikaci najdete průvodce nastavením, který se postará především o vytvoření vašeho nového uživatelského účtu a připojení kamery k vaší domácí wifi. Vše je snadné a veškeré kroky základního nastavení jsou názorně popsány. Veškerá další obsluha kamery pak probíhá právě prostřednictvím této aplikace.

Dohled musí být pod proudem

Většina kamer, stejně tak i Zyxel Aurora, odesílá obraz bezdrátově po wifi síti, ale je třeba zajistit napájení samotné kamery. Proto při volbě umístění pamatujte i na elektrickou zásuvku, příp. záložní zdroj napájení.

Soukromé očko v telefonu

Domácí kamery přenášející obraz do chytrých telefonů mohou perfektně posloužit i v roli bezpečnostního systému. I běžně dostupné kamery disponují funkcí detekce pohybu, na základě které svého majitele varují, že se v jejich bytě či domě něco děje. Kamera Zyxel Aurora přidává i zóny detekce, tedy nastavení těch částí záběru, ve kterých bude detekce pohybu aktivní. Vyhnete se tím falešným poplachům, způsobeným třeba pohybem za oknem.

Pokud dojde k „nedovolenému“ pohybu, dozvíte se to hned několika způsoby. Aplikace vás upozorní pomocí notifikace v telefonu, ale můžete si nechat i zaslat e-mail. Detekce pohybu také automaticky spustí záznam, který si následně můžete v aplikaci přehrávat. Záznam lze rovněž nastavit pomocí kalendáře, abyste měli dokonalý přehled o tom, co se u vás doma dělo ve chvíli, kdy jste byli v práci nebo třeba o víkendu na chalupě.