Aplikace, které používám na výlety

Miroslav Budiš / / Blog


„Nechte elektroniku doma a vyrazte ven“ pro mě neplatí. Telefon si beru vždy s sebou.

Nejsem „profi turista“ ani „mistr mobilních aplikací“, ale když už se mi podaří vyrazit někam na výlet, tak si beru svůj chytrý telefon a tyhle appky, co vy?

Navigace do auta – Google Maps

Ohledně navigací jsem fanouškem Google Maps. Nejvíce zde používám zobrazení provozu na silnicích, které je poslední dobou (v Praze) čím dál tím přesnější. Líbí se mi propojení s Google, když vyhledávám nějaké místo v mobilu přes Google, používám rovnou přímý odkaz trasu jak se tam dostat. Super je také hledání podniků (restaurací, bankomatů, obchodů, atd.) v okolí a možnost označování míst, kde člověk byl. Párkrát jsem si také s kamarády sdílel místo kde jsem skrze chat, odpadly tak ty klasické dotazy „kde sakra jsi?“ :-).

Mapa na cesty pěšky – Mapy.cz

Vždy jsem si nějak vystačil s Google Maps, ale když jsme vyrazili na výlet mimo silnici, tak už to nebylo ono, ať už se signálem, nebo detailním zobrazením. Google Maps české polní cesty a turistické stezky ještě tak nezvládají. V takové chvíli teda přepínám na české Mapy.cz od Seznamu, na které jsem zvyklý z PC, a které mají moc pěkné turistické mapy a jedou i offline.

Předpověď počasí - Meteor

Normálně počasí neřeším, prostě „je tak jak je“, ale v dešti se blbě výletí, bez sněhu se blbě lyžuje apod., tak koukám do aplikace Meteor, kterou mi kdysi doporučil kamarád (a koukal jsem, že o ní píše i Zdeněk Pekárek zde na blogu). Samotná aplikace Meteor se dělí na níže uvedené (pod) aplikace, které je třeba stáhnout samostatně.

 

 

  1. Meteoradar - ukazuje snímky z meteorologického radaru, resp. kudy putují ty mraky
  2. Aladin – ukazuje předpověď počasí a to poměrně do detailu
  3. Sníh – ukazuje sněhové zpravodajství ve vybraných lokalitách hor

Doprava – jízdní řády od IDOSu

Auto je auto, jasný, ale cestování hromadnou dopravou má také své kouzlo. Osobně mě nejvíce baví vlaky – všechny, Pendolino, Elephanty, naše staré rychlíky, ale i couráky a panťáky atd. Jízdní řády zjišťuji v aplikaci IDOS (kde jsou kromě vlaků samozřejmě i autobusy a tramvaje). V detailech spojení jsou vypsané i zastávky nebo cena jízdenky.

Taxíky – Liftago

Když nejedu autem a už nestíhám hromadnou dopravou, tak beru taxík a fakt se mi líbí, jak aplikace Liftago přiblížila objednání taxíků lidem. Super je ta možnost online výběru taxikáře, jasná cena, a dále také to vzájemné hodnocení taxikářů a cestujících. Líbí se mi také, že si aplikaci pochvalují i taxikáři.

 

Najít místo kam na výlet

Hledání výletů nemám zcela vychytané. Dříve jsem koukal na web kudyznudy.cz, kde se zadá lokalita a pak se vybírá akce. Kudy z nudy mají i aplikaci, ale tam lze vyhledávat jen akce z blízkého okolí (takže nikoli třeba z Brna pokud jste s telefonem v Praze), což je ideální jen na „adhoc výlety“. Lépe to pojala aplikace Výletář, která sice čerpá z databáze kudyznudy.cz, ale sem nejdřív zadáváte místo (takže klidně to Brno i když jste v Praze) a pak vybíráte, kam chcete. A nedávno jsem zjistil, že i appka Mapy.cz má typy na výlety.

A když to chci vzít "sportovně"

Fitness aplikací jsou mraky, já mám Endomondo, které cituji „dohlíží na vaše sportovní aktivity“ jako je běh, chůze, jízda na kole, atd. Z těchto aktivit měří dobu, rychlost, vzdálenost nebo spálené kalorie a ukáže to v pěkně zpracovaných číslech. No, když jsem si ho instaloval, tak jsem si říkal, jak budu chodit často běhat a… je to zatím bída :-). Ale jako motivace dobrý. Podobně zajímavým motivátorem je appka EPP, kterou jsem si stáhl nedávno. Dle prvních dojmů umí Endomondo o trochu víc, ale EPP neotravuje reklamou a má pěkně zpracované sbírání bodů na různé projekty nadace ČEZ.

Miroslav Budiš
Uživatel
Sdílejte:

Zaujaly vás naše články a chcete zůstat v obraze?

Přihlaste se k odběru novinek!


Přidejte svůj komentář.
Být registrovaný je lepší. Staňte se součástí komunity Bydlíme s Filipem a získejte výhody registrovaných uživatelů, registrujte se zde.